Pilový kotouč - blog o kotoučích

Kruhové nože

nože, kruhové nože, pilové kotouče, nože

V dnešní době se vyrábí široký sortiment kruhových nožů HSS M2, HSS-E M35, M42 HSS-E a TK. Jsou používány hlavně pro řezání lepenky, papíru, gumy, plastů, textilu, kůže, atd..

Geometrie řezné plochy se stanoví na základě posouzení žádosti, lesklá povrchová úprava zajišťuje ostré řezy pomocí správného úkosu žiletkového nože. Formy, tvary a počet zubů jsou navrženy podle zamýšleného použití. V nabídkách ošetření a povrchových úprav jsou také různé nátěry. Tento způsob povrchové úpravy nanesený podle volby užití výrazně zvyšuje řezný výkon a životnost nástroje.

Pro každé použití správný nástroj

Pilové kotouče je nutné neustále inovovat a přizpůsobit se požadavkům zákazníků. Proto je nezbytné znát informace o nejnovějších aplikacích. V důsledku toho, je na trhu obrovské množství kotoučů a pil s různými rozsahy, které jsou vyvinuty podle potřeb zákazníků, k řezání různých materiálů, aby byly schopny splnit jakékoliv přání. Ať už je to zpracování čistého dřeva nebo kovoobrábění. Výsledkem kombinace těchto prvků musí být čistý a přesný řez.

Více o nožích naleznete na: nože a pilové kotouče

HSS kotoučové nože

Charakteristika kotoučových nožů: Jsou standartně vyráběny z ocelí materiálu DIN a jejich použití dle použití se popouští na tvrdost zhruba od 56 do 64 HRC. Standartní provedení kotoučových nožů je převážně bez povrchové úpravy, ale dle požadavků zákazníka je možnost kotoučové nože opatřit o povrchovou úpravu nebo teflonovou vrstvou. Jak už z předchozích vět vyplývá tak tyto nože slouží k zkracování a dělení. Jejich pestrost dle řezného materiálu je velmi pestrá od kůže, gumy až po kovy, umělé hmoty izolační materiály a spousty dalšího. Díky této všestranosti je vhodný jak pro potravinářský průmysl, kde tyto nože vhodné i z pohledu hygienických zásad tak i pro automobilový, zpracovatelský, papírenský průmysl nebo i do výroby obalů a plastů, ale i pro gumárenský průmysl a spousty dalších. Kotoučové nože jsou vyráběny zakázkově a proto zákazník specifikuje jejich parametry, jako je například průměr, typ materiálu, síla kotouče, řezná geometrie a tak dále. Nalezneme je převážně v řezacích strojích a obráběcích centrách. Kotoučové nože mají ostří nepřerušované, ale může být i opatřen o ozubení nebo může jít i uplně o specifický tvar nebo může jít o kotoučový nůž se specifickými drážkami a rýhami nebo vlnkami. Řezné hrany jsou jak ostří taky velmi rozmanité a záleží opět na volbě zákazníka. Ostří je dále jednostranné (tupé, ostré předfází), oboustranné (tupé, ostré předfází), podbrus a čtyřhraným ostřím. Řezané hrany jsou ovlivněny děleným materiálem. Kotoučové nože mohou být typu obráběcí hřebenové, kotoučové řezačky, kloboukové nože, hrncové nože a tak dále s různými povrchovými úpravami. V pestré škále se vyskytují i performační nože vhodné například pro perforování folií, papírů a tak podobně. Tyto nože jsou vhodné jak pro příčné tak i podélné řezání. O nůžkový střižný způsob se jedná když horní kruhové nože řežou proti spodnímu noži, ale některé mohou i proti kovovému válci. Pokud vás zajímá kompletní sortiment kotoučových nožů tak více informací naleznete v "info kotoučové nože".